Nerka Outdoor Basic.

Każdy chyba dociera do momentu w którym przestaje mu wystarczać ogólnodostępny, „stockowy” sprzęt. Czy to z powodu indywidualnych preferencji użytkowych, czy to z powodu próżności. I tu clou sprawy. Długo nie byłem przekonany do słuszności idei dokładania sobie czegoś na pas. Po prostu nie lubię nosić pasa. I tyle. Jednakże z czasem okazało się, iż kieszenie były niewystarczające lub po prostu przenoszenie w nich drobiazgów używanych  „w terenie” jest niewygodne. Zaczęły się więc poszukiwania czegoś, co odciążyłoby kieszenie moich bojówek.Od Survivaltechowych nerek, przez sprzęt od Baribala  Wisporty i Husary. To jednak nie było to.  Trzeba było zatem usiąść z ołówkiem i kilkoma kartkami w celu określenia wymagań i sporządzenia jakiegoś wstępnego szkicu.  Gdy to już było gotowe, zostało znaleźć wykonawcę który słysząc litanię wymagań nie pognałby mnie kijem.    W założeniach nereczka miała być niewielka, z dużą ilością zewnętrznych pętli, w których będą siedziały różne „przydasie”, a do których będzie możliwość zamocowania za pośrednictwem shockcordu  różnych drobiazgów.

n3
Całość od frontu. Jak widać nerka naprawę mnóstwo punktów mocowania, co przekłada się na mnogość konfiguracji „szpeju”

 

n9
Dół nerki. Mamy możliwość zamocowania w tym miejscu np. opatrunku osobistego, folii NRC lub chociażby rękawiczek.

 

n7
Powierzchnia boczna kieszeni. Dwie sztywne pętle z taśmy oraz dwie pętle gumowe, pozwolą na troczenie do nerki drobiazgów nawet z boku.

Komora główna miała być niedzielona, z wydzieloną kieszenią (przez całą długość nerki) a jednej ze ścian miały być naszyte kieszenie ( docelowo multitool, jakieś pisadło et caetera). Panel frontowy miał być jednocześnie kieszenią zapinaną na rzep, z naszytymi komórkami pals. Podobne taśmy miały być naszyte z tyłu, aby po demontażu pasa nośnego można było zamocować nerkę na plecaku, pasie taktycznymym lub na kamizelce oporządzeniowej jako utylity pouch. Pas nośny jest zakończony dwoma klamrami QR.  Nasz krawiec od siebie dodał dwie kieszonki (jedna ukryta pod tylnym panelem z taśmami molle , druga naszyta na tylną ścianę w wewnętrznej kieszeni), co przyznam było genialnym pomysłem. Jedna wersja ma wewnątrz jedną kieszonkę 30×80 mm, natomiast druga, dwie kieszenie umożliwiające bezstresowe przechowywanie wewnątrz podstawowych dokumentów. W komorze głównej  jest naszytych 6 taśmowych pętli, umożliwiających przypięcie łatwych do zgubienia drobiazgów (na przykład kluczy, pendrive’a czy zapasowego krzesiwa).

n6
Nerka „Basic” otwarta. Od wewnątrz na froncie naszyto 3 taśmy gumowe tworzące 9 komórek użytkowych. Na tylnym panelu, mamy ulokowaną kieszeń z naszytymi taśmami gumowymi. Idealnie mieszczą opatrunki osobiste Olaes.

 

n5
Wewnątrz zostały wszyte taśmowe pętle, umożliwiające przyczepienie łatwych do zgubienia drobiazgów. Na zdjęciu widać ponadto „ukrytą” kieszonkę na tylnej ścianie nerki.

 

n4
Tył nerki – panel z komórkami molle/pals , umożliwia po zdemontowaniu pasa nośnego na montaż całości na kamizelce oporządzeniowej lub plecaku. Pod taśmami mamy kolejną ukrytą kieszeń na drobiazgi.

Nerka jest uszyta z cordury w gramaturze 1000,  suwak to YKK a klamry są od Nexusa. Całość wyszła bardzo kompaktowa, i przy wymiarach 20x11x5 cm (co daje nam nieco ponad litr pojemności) praktycznie nie czujemy jej na boku, a dzięki stosunkowo płaskiej bryle, nie rzuca się w oczy noszona pod bluzą lub lekką nawet kurtką. Oczywiście mocno ograniczone gabaryty mają również swoją cenę,  jaką jest zbyt mała dla niektórych pojemność, co z kolei rekompensuje mnogość konfiguracji sprzętu troczonego zewnętrznie. Nam chodziło własnie o miniaturkę o pojemności max 1.2 litra i dla nas jest to największy atut tego wyrobu. Sprzęt  jest używany od 7 miesięcy i sprawdza się naprawdę doskonale. Na pasie nośnym dodano tylko mini apteczkę (również nasz koncept) oraz taśmowy uchwyt na środki łączności.

n2
Jak widać „Basic” mimo relatywnie niedużych gabarytów jest dość pakownym sprzętem.

Jak na zdjęciach widać, udało nam się własnym sumptem stworzyć kieszeń biodrową zaprojektowaną według pozornie wykluczających się kryteriów.

 

 

2 thoughts on “Nerka Outdoor Basic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + 11 =