Daniel „Danesz, Loniu” Szymczak.

Danesz vel Loniu

Entuzjasta terenów zielonych oraz opuszczonych i zdewastowanych, pseudo postapokaliptycznych fabryk oraz schronów i bunkrów. Zabawę z lasem zaczynał od wycieczek z rodzicami. Po kilku latach wkroczył na ścieżkę harcerską ( najpierw ZHP – jak chyba większość z dojrzałych „łazików” a później HP i ZHR ). Wieloletni wspinacz ( np. pierwsze przejście „ Do góry nie spadniesz” w Rzędkowicach ) oraz założyciel klubu górskiego w rodzinnej Rawie Mazowieckiej a także entuzjasta dwóch kółek zorientowany na tereny górzyste.
Wiedzę nabytą w naszych warunkach ( począwszy od naszych mazowieckich lasów, przez kilkutygodniowe pobyty w Puszczy Augustowskiej aż po speleo zabawy w Tatrach Zachodnich oraz wysokich ) szlifował w czasie wypraw na Kaukaz ( Karaczajo Czerkiesja ), Syberię ( Sajany oraz Bajkał ) oraz Ural.
Absolwent szkoły podoficerskiej NJW MSWiA oraz dowódca drużyny w Kompani Manewrowej Batalionu Ochrony Placówek Dyplomatycznych w nieistniejących już Wojskach Nadwiślańskich podległych MSWia. Przez wiele lat związany również ze środowiskami wodnymi ( zarówno dzięki aktywnemu członkostwu w sekcji płetwonurków rawskiej straży pożarnej jak i staż ratowniczy ). Członek stowarzyszenia “Cienie”.
Mateusz „Mati” Michalski.

Miłośnik gór, żagli, strzelectwa i przyrody.
Ulubione miejsce spędzania wolnego czasu to las w każdej postaci.
Dumny tata, wprowadzający powoli swe latorośle w tajniki wypoczynku na łonie natury.
Fascynat długoterminowego obozowania z wykorzystaniem umiejętności, robienia czegoś z niczego, bez nadmiaru „sprzętu”.
Propagator aktywnego wypoczynku na łonie przyrody, współinicjator Bushcraftowej Polany
Wieloletni ekspert uzbrojenia w służbie Polskiemu Przemysłu Obronnemu.
Współzałożyciel pro obronnego Stowarzyszenia „Cienie”. Uczestnik, inicjator, współorganizator niezliczonych symulacji militarnych bazujących na działaniu lekkiej piechoty w terenach zielonych i zurbanizowanych
Dawny stowarzyszony Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.
Prowadzący strzelania. Najchętniej – proch czarny!
Niestrudzony prelegent z zakresu psychologii przetrwania.

