FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dadzą Wam obraz tego, co dzieje się na miejscu i na co możecie się szykować


Jaki jest charakter szkolenia?

Charakter zajęć jest szkoleniowo – warsztatowy a ze względu na wyjątkowe plenery i przebywanie blisko natury, zapewnia oderwanie od codzienności, stanowi odmianę aktywnej rekreacji. Cały dzień jest bardzo intensywnie zaplanowany i angażujący wszystkie zmysły a pomimo to, wrócisz zregenerowany psychicznie, z nowym spojrzeniem na codzienność.

Uczymy jak przygotować się do noclegu w warunkach outdoorowych, jak zapanować nad ogniem, zapewnić sobie wodę i jedzenie, jak posługiwać się mapą, kompasem, nawigacją lub co zrobić gdy ich nie mamy; podstawy udzielenia sobie lub innym pierwszej pomocy. Czasu wolnego jest więc niewiele.

Każdorazowo jesteśmy otwarci na dodatkowe propozycje i prośby Uczestników.


Co zabrać ze sobą? Jaki sprzęt?

Śpiwór dobrany do bieżących temperatur, karimatę, nóż, latarkę (najlepiej „czołówkę”), sprzęt, który będziesz chciał przetestować (kompas, GPS, kuchenka turystyczna itp). Polecamy także zabranie podstawowego zestawu do higieny osobistej (pasta i szczoteczka do zębów, mały ręcznik, mydło; dobre są nawilżane chusteczki). Ubranie jak na wycieczkę do lasu.

Nie będzie potrzebny namiot.

Warto zabrać ubrania dostosowane do pogody – p. pkt „Jak się ubrać?”


Czy trzeba mieć dobrą kondycję?

Nie przewidujemy dużego wysiłku fizycznego. Do przejścia będzie parę kilometrów. Nie jest wymagana ponadprzeciętna kondycja. Jedyny próg to spędzenie kilkudziesięciu godzin na świeżym powietrzu, do czego większość z nas nie jest przyzwyczajona; stąd warto zadbać o odpowiedni ubiór (p.pkt wyżej).

Gdzie będziemy spać?

Warsztaty weekendowe zakładają samodzielną budowę schronienia na noc. Uczymy różnych technik spędzania nocy w lesie i nie tylko!


Czy zabrać jedzenie?

Nie jest to potrzebne ponieważ Organizatorzy zapewniają podstawowe wyżywienie.


Jak się ubrać?

Zwracamy szczególną uwagę na fakt, że Uczestnicy spędzają wiele godzin na świeżym powietrzu. Należy zabrać komplet bielizny termoaktywnej lub odpowiednik, ciepły polar lub sweter, kurtkę zapewniającą ochronę przed wiatrem, coś na deszcz (niekoniecznie parasolkę;)), dobre buty.


Jaka jest intensywność wysiłku fizycznego?

W ramach podstawowego szkolenia do przejścia jest od 6 do 8 km lasem; pozostała część odbywa się stacjonarnie.


Gdzie są szkolenia? Czy daleko będę jechać?

Szkolenia odbywają się w strefie umiarkowanej:) w okolicach Warszawy oraz w województwie łudzkim. Posiadamy 9 punktów do prowadzenia szkoleń, wiele z nich jest od 5 km do 20 km od Warszawy. Na specjalne zamówienie jesteśmy dostępni w całej Polsce.


Ile trwają szkolenia?

Jednodniowe trwa od 9 do 18 i odbywa się dniach od poniedziałku do soboty. Zazwyczaj w soboty. Weekendowe trwa od piątku od godziny 18 do niedzieli do godziny 12 – 14.


Ile to kosztuje?

Ceny zostały podane przy każdym szkoleniu.


Co jest w cenie?

W cenie udostępniamy Uczestnikom potrzebny/konieczny sprzęt, ubezpieczenie NNW, podstawowe wyżywienie, miejsce szkolenia, zaangażowanie instruktorów.

Czy będzie ognisko i alkohol?

Szkolenie daje umiejętność samodzielnego rozpalenia ogniska, oczyszczenia wody ale na destylację alkoholu w danych warunkach nie wystarczą trzy dni 😉

Co będziemy jeść?

Tajemnica zawodowa:) Ale spokojnie: nie tylko to, co sami znajdziecie. Zapewniamy podstawowe wyżywienie.